Znáte blahodárné účinky sauny?

irelaxstudio

Odpočinek by měl být přirozenou součástí života. V dnešní době je ale často opomíjený a někdy dokonce označovaný za ztrátu času. Hodina ve wellness vám může přinést víc než jen dobrý pocit, že pro sebe něco děláte. Pojďme se podívat na výhody saunování, při kterém zapomenete na okolní svět.

Proč se saunovat?

Saunování je nedílnou součástí finské kultury. Není se čemu divit, pravidelné nahřívání působí blahodárně na naše tělo nejen v rovině fyzické ale také psychické. Každodenní shon nás dlouhodobě vyčerpává a může vést až k vyhoření, proto si dopřejte chvíli jen pro sebe a zrelaxujte celé tělo ať už formou masáží nebo 30min v sauně.

Co když ale vysoké teploty a suchý vzduch nedělá mému tělu dobře? Kromě finské sauny se v poslední době rozšířila obliba sauny s infračerveným zářením.

Čím se liší?

Infrasauna, jak už název napovídá, funguje na principu infrapaprsků, které přímo pronikají do vašeho těla a blahodárně působí na svaly. Tím se liší od klasické finské sauny, kde se zahřívá okolní vzduch. Pokud tedy nejste milovníci suchého prostření a extrémních teplot, je infrasauna vhodné řešení. Díky nižší teplotě si můžete dopřát v relaxační sauně dokonce až 45 minut.

Že je saunování prospěšné dokazuje i to, že přirozeně detoxikuje organismus a pomáhá tak při léčení zánětlivých procesů kůže. Infrasaunu mají v oblibě také sportovci díky okamžitému uvolnění svalstva a zmínění bolesti. Kromě toho také vliv infračervených paprsků ničí bakterie a posiluje imunitní systém, podporuje krevní oběh a dokonce podporuje hubnutí.

Stále váháte, zda je pro vás infrasauna to pravé? Změnu pocítíte i v rovině psychiky. Záplava endorfinů se dostaví hned po prvním vyzkoušení.